Duyurular
Anasayfa » YDK

YDK

ydk_logoYıldız Teknik Üniversitesi Dağcılık Kulübü bünyesinde çadır-ip-ocak birlikteliği yapmış dağcı ve tırmanıcıların öğrencilik yıllarından sonra, çalışma ve aile hayatı içerisinde dağ ve tırmanış tutkusunu paylaşmak için buluştuğu çatı olan YDK, 2006 yılı mayısında Yıldızlı Dağcılar Spor Kulübü Derneği olarak İstanbul İl Dernekler Masası’ndan tescillendi.

Amacı geniş katılımlı, şubeli, eğitim veren bir kulüp olmak yerine; aynı ekolden gelen, yıllarca ortak anılar ve hikayeler biriktirmiş kişilerin, aralarında nesil farkı olmasına rağmen ortak dağcılık ve tırmanış fikirlerini savunan, idealleri olan kişilerin dağ, tırmanış ve sosyal birlikteliğidir.

1980’lerde başlayan vaka ve hikayeler, Türk Dağcılık tarihinde kimi zaman etik, kimi zaman teknik kilometre taşları oluşturmuştur. Bizi yaşama ve dağlara bağlayan tutkunun yansıması olarak “anın değerini ve kalitesini” hissetmek için dağlara gitmeye devam ediyoruz.

YTÜDAK bünyesinde ipe ve kazmaya dokunmuş dostlarımızı YDK (http://www.ydk.org.tr) çatısı altında, ailesiyle beraber toplanmaya davet ediyoruz.

Vulnerability Scanner